ZYRTARE: Dy futbollistët e Barcelonës transferohen te skuadra modeste e Premierligës!

Evertoni ka marrë dy futbollistë nga Barcelona.

Bëhet fjalë për mesfushorin Andre Gomes dhe mbrojtësin Yerry Mina, përcjellë “Lajmi.net”.

Lajmi është bërë i ditur nga Barcelona në faqen zyrtare në Tëitter.

Gomes është huazuar për edicionin 2018/19.

Ndërkohë, Evertoni ka paguar 30 milionë euro për transferimin e përhershëm të Minas.

Image result for mina andre gomes