Zyrtare: Drita ‘godet’ me këto përforcime (FOTO)

Drita e Gjilanit vazhdon organizimin për edicionin e ardhshëm të Vala Superligës së Kosovës në futboll, përcjellë Gazetaolle.com.

Ekipi nga Anamorava e ka vazhduar valën e përforcimeve.

Së fundmi me ekipin kanë vazhduar edhe kapiteni Armend Kastrati si dhe është rikthyer në ekip Florent Byqmeti i cili ishte i huazuar te Bashkimi i Koretinit në Ligën e Dytë.

“Sot Drita ka vazhduar kontraten edhe me 2 lojtare tjere, me Armend Kastratin si dhe me Florent Byqmeti i cili ishte i huazuar per 6 muaj te Bashkimi i Koretinit.

Perpos rinovimeve keto dita priten edhe disa ardhje te reja ne klubin tone.

Perpara DRITA”, shkruhet në faqen e klubit.

Faqja zyrtare e klubit njofton se në ditët në vijim do të ketë përforcime të tjera. /Gazetaolle.com

Image may contain: 2 people, people playing sport, stadium and outdoor drita drita