ZYRTARE: Alban Veseli, lojtar i Yllit

Alban Veseli nuk është më lojtar i lirë.

Basketbollisti i mirënjohur është transferuar tek Golden Eagle Ylli, shkruan Gazeta Olle.

Sebep për kalimin e tij tek klubi suharekas u bë ish-trajneri i Kosovës dhe Sigal Prishtinës, Arben Krasniqi.

Në faqen zyrtare të Yllit në Facebook, thuhet se për transferimin e tij u përkujdesën dhjetëra sponsorë.