ZYRTARE: A do të luajë më futboll Carvajal pas problemeve me zemër? Vjen vendimi

Danil Carvajal tashmë ka kaluar rrezikun e madh dhe shumë shpejtë do të jetë gati për të luajtur.

Mbrojtësi spanjoll, Dani Carvajal kishte probleme me zemrën pas një virusi.

Por tashmë ai është zhdukur dhe lojtari do të jetë gati shumë shpejtë.

Carvajal nuk ka stërvitur që nga 30 shtatori.

Kjo për shkak të një virusi, që ia kishte infektuar membranën e zemrës.

​Lajm fantastik për Realin

Por, ky infeksion tashmë ka kaluar.

Lojtari shumë shpejtë do të jetë nën urdhrat e Zidane, shkruan AS.

Por, pavarësisht kësaj, mjekët e Realit do të jenë të kujdeshshëm me Carvajal dhe gjendjen e tij.

Reali paraprakisht ka vendosur të mos kërkojë mbrojtës të djathtë në afatin kalimtar.

Zinedine Zidane beson shumë në Carvajal dhe mezi pret kthimin e tij.

real madrid benzema