Zvicra – Ishujt Faroe, ja si mbyllet ndeshja (VIDEO)

Zvicra fitoi ndaj Ishujve Faroe në kudër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Rusi 2018, me shifrat 2:0, përcjellë Gazetaolle.com

Zvicra ka kaluar në epërsi ndaj Ishujve Faroe, me golin e shënuar nga Derdiyok, i cili pranoi një asistim mahnitës nga Valon Behrami. Pjesa e parë është mbyllur 1:0.

Zvicra e ka realizuar edhe golin e dytë përmes Stefan Lichtsteiner i cili e tundi rrjetën në minutën e 82-të. Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi luajtën titullarë në këtë ndeshje derisa mungoi për shkak të lëndimit, Xherdan Shaqiri.

Me këtë rezultat u mbyll ndeshja. Zvicra mbetet e para në grup me 12 pik të mbledhura. /Olle