Zjarr në Ligën e parë, kjo është lufta në kreun dhe në fundin e tabelës

Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 29-të në Ligën e Parë.

2 Korriku i ka shkaktur humbje të madhe Dukagjinit, humbje e cila i kushton shumë pasi tanimë ka humbur vendin e dytë të cilin e ka zënë Besa.

Vëllaznimi ka pësuar një humbje tejet të rëndë, humbje e cila e lë në pozitën e katërt dhe do të mundohet me anë të ndeshjeve të barazhit ta sigurojë një vend në Superligën e Kosovës.

Ndërkohë që luftë e ashpër është edhe në fundin e tabelës.

Vllaznia e Pozheranit, Kika, Bashkimi dhe Ramiz Sadiku gjenden në 4 pozitat e fundit dhe do të mundohen javën e fundit që ta sigurojnë edhe një sezon në Ligën e Parë./GazetaOlle/