Zhvishen bukuroshet e sportit të bardhë

Disa nga tenistet më të mira, Eugenie Buchard,  Petra Kvitova dhe Caroline Wozniaki kanë lënë menjanë sportin e bardhë, duke shijuar rrezet e diellit në vende të ndryshme ekzotike.

Pasi tashmë sezoni i tenisit ka përfunduar, bukuroshet e ‘reketave’ po shijojnë rrezet e diellit në vendet ekzotike në këtë periudhë pushimesh për to, para se të nisin përgatitijet për turnetë e parë të vitit 2018.

23164722_1983493431923104_5236240139474173952_n

Eugenie Buchard ka preferuar Ishujt Bahamas, ndërsa tenistja ruse Petra Kvitova, pushimet është duke i kaluar në plazhet e bukura të Dubait.

23279324_139615473460294_6291717099651858432_n

Ndërkohë fituesja e shumë Grand Slam turneve, Caroline Wozniaki, ka preferuar që të rrezitet në ishujt Cayman. /Gazeta Olle/

23279355_1536986466336614_5010066203889106944_n23279948_1777137205692251_4888409352559394816_n23507869_126165104744160_7627069448985247744_n25017443_1778129362481016_4880428654783365120_n