Zhegrova në formacionin e javës në Zvicër

Edon Zhegrova është paraqitur në ndeshjen e fundit si titullar për skuadrën e tij Basel.

Edhe pse nuk shënoi ai pati disa raste të mira shënimi dhe padyshim që u shpall edhe lojtari i ndeshjes.

Mirëpo këtu nuk marrin fund lajmet e mira për yllin kosovar, pasi që ai është futur edhe në formacionin e javës në futbollin zviceran.

Ja formacioni i plotë:

Fotografia e Fansat e Futbollit Kosovar