Zbulohet më në fund e ardhmja e Costas

Zbulohet më në fund e ardhmja e Costas Pëlqej0 Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:

E-maili juaj: Abonohuni Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin! Antonio Conte ka njoftuar se sulmuesi Diego Costa nuk do të largohet nga Stamford Bridge.

Javën e kaluar Costa prishi marrëdhëniet me trajnerin italian që madje mediat angleze filluan të raportojnë se lojtari do të largohet drejt Kinës.

Por, Antonio Conte tani ka bërë të ditur se Costa nuk do të largohet dhe do të vazhdojë të luajë për “Blutë e Londrës”.

“Lojtari dëshiron të qëndrojë në Chelsea. Ai është i lumtur që luan për këtë klub. Nuk shoh ndonjë problem”, është shprehur Conte