ZBULOHET: Klubi i njohur italian pranë bankrotimit – kjo është arsyeja e gjithë kësaj

Klubi italian, Vicenza e ka anuluar ndeshjen e tyre në Coppa Italia C ndaj Padovas, transmeton ”GazetaOlle.com”.

Kjo për shkak se lojtarët janë vënë në ”protestë” për pagat e pa paguara deri sa klubi është afër bankrotimit.

Klubi i cili garon në Serie C, e ka fituar Kupën e Italisë në vitin 1997 si dhe e ka krijuar si lojtar legjendën e Italisë, Roberto Baggio.

nintchdbpict000375417431

Kështu, Vincenzo nuk e ka paguar stafin që nga shtatori i vitit të kaluar dhe bankrotimi është afër.

Klubi italian, e cila e arriti gjysmëfinalen në sezonin, 1997-98 në ”Cup Winners Cup”, ku u mposhtë nga Chelsea, do të përballet me drejtësinë së shpejti.

Derisa lojtarët e skuadrës së parë refuzojnë të luajnë, bordi i klubit tentoi të luajë ndeshjet me lojtarët e rinjë.

Megjithatë, tifozët u mobilizuan së bashkua duke protestuar para fushës së lojës duke i ndalur lojtarët e rinjë të futen në fushë. /Gazeta Olle/

624661972

nintchdbpict000291650534