Zbulohet fanella e Kosovës për miqësoren ndaj Ishujve Faroe (FOTO)

Më 3 qershor, përfaqësuesja e Kosovës në futboll luan ndeshjen e parë miqësore pas pranimit me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA.

Kosova në Frankfurt do të luajë ndaj Ishujve Faroe në “Volksbank Stadion”.

Teksa shitja e biletave është duke vazhduar, koha.net ka siguruar një fotografi të modelit të fanellave që potencialisht do të veshin kosovarët për herë të parë pa fusnotë.

kosova fanellay