Juventus në krye, derbin e vendos Zaza (VIDEO)

Derbi i xhiros së 25-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Napolit ka përfunduar me fitoren e juventinëve me rezultat 1:0.

Goli i fitores erdhi në minutën e 878-të nëpërmjet Zazas, transmeton Gazetaolle.com. Për Napolin për 90-minuta luajti mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Huysaj.

Juventus pas kësaj fitoreje e merr kryesimin në Serie A me 57 pikë kurse Napoli ndodhet e dyta me 56 pikë. /Olle