Ylli i madh e do transferimin në janar tek Manchester United

Thomas Meunier nuk është i lumtur tek Paris Saint Germain.

Mbrojtësi belg ka shpresuar që të luaj më shumë, por ajo gjë nuk po ndodh.

Meunier ka thënë se ai në verën që shkoi nuk e kishte pritur që PSG do ta transferonte Dani Alvesin.

Image result for thomas meunier

Belgu po kërkon që të luaj më shumë, por që këtë mundësi nuk po ia ofron klubi, francez, andaj në janar po kërkon një zgjidhje të re.

Manchster United e do transferimin e tij, por që kishte tentuar dhe në verën që shkoi, përcjell “Gazeta Olle.com.

Jose Mourinho është fans i madh i lojës së eunier, andaj në afatin e dimrit do të bëjë gjithçka që ta transferoj atë.

Portugezi e adhuron shpejtësinë e tij dhe depërtimin me top, pasi në të shumtën e rasteve, aksionet e PSG-s rrjedhin nga krahu i tij.

Meunier jo vetëm që është një driblues dhe një depërtues i mirë, por ai është edhe një golashënues i mirë, ajo edhe çfarë i duhet Mourinhos tek Manchester United./Gazeta Olle/

mou