Yjet që nuk e fituan Ligën e Kampionëve (FOTO)

Juventusi dhe Real Madridi do të përballen në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve të shtunën nga ora 20:45.

Shumë lojtarë të mëdhenj me histori të jashtëzakonshme, nuk kanë arritur asnjëherë që të fitojnë Ligën e Kampionëve, veçohen Ibrahimovic, Nedved, Ronaldo etj.

Zlatan Ibrahimovic tashmë ka fituar një titull Evropian dhe nëse nuk arrin të fitojë Ligën e Kampionëve, mund të gëzohet me triumfin në Europa League.

Lojtarët që nuk e kanë fituar kurrë Championsin: Ronaldo, Romario, Fabio Cannavero, Patrick Viera, Cesc Fabregas,Lothar Matthaus, Roberto Baggio, Dino Zof, Pavel Nedved, Zlatan Ibrahimovic.

Ronaldo  IbrahimovicbAGGIOvieraFabregas