Xhudo synon ta pushtojë podiumin në Baku

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka do të garojnë këtë fundjavë në Grand Slamin, që mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Akili garon të shtunën në kategorinë deri në 73 kilogramë, ndërsa Loriana të dielën në kategorinë -78 kilogramë.

KOK iu uron suksese të dy xhudistëve tanë, të cilët po e ndjekin suksesshëm rrugën drejt normës Olimpike Tokyo 2020.

Xhudistët tjerë do të pushojnë