Xhiroja e 15-të, sot luhet Prishtina-Besa

Sot zhvillohen dy ndeshje në kuadër të xhiros së 15-të të Vala Superligës, ku vëmendja pa diskutim është në Kastriot.

Aty takohen dy rivalët e vjetër që synojnë titullin këtë sezon, Prishtina dhe Besa.

Ndërkohë në “Bajram Aliu”, Drenica pret ekipin e Gjilanit. Dy ndeshjet fillojnë në ora 13:00.

E shtunë
Prishtina – Besa
M.Baliu, E.Baliqi, K.Bajrami, S.Isufi.

Drenica – Gjilani
N.Rraci, F.Abrashi, A.Latifi, F.Tahiri.