Wenger: Prisja që Pedro të aterronte në Manchester

Transferimi i Pedros në Chelsea dhe jo në Manchester United, e ka befasuar edhe trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger.

“Mendova se Pedro do të aterronte në Manchester, por ai erdhi në Londër”, tha Wenger shkurtimisht në konferencën për shtyp, duke krijuar atmosferë gazmore.

Ju kujtojmë që Pedro i kushtoi klubit londinez 30 milionë euro. /Olle