Wenger e pranon, Chelsea kampion

Trajneri i Arsenalit Arsen Wenger, pas ndeshjes me Chelsean, ka thënë se është i kënqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në këtë ndeshje duke thënë se tashmë janë të vetëdishëm se Chelsea do të jetë kampion i Premierligës.

“Kemi luajtur shumë mirë kishim shanse të mira shënimi mirëpo fati nuk ishte me ne në këtë ndeshje. Chelsea do të jetë kampion i Premierligës dhe ne dimë këtë”, deklaroi Wenger.