Vushtrrisë i vidhen të gjithë topat

 Të gjithë topat me të cilët skuadra e Vushtrrisë ka stërvitur, dhe ata të lojës, i janë vjedhur mbrëmë nga persona të panjohur.

Lajmi bëhet i ditur nga trajneri i Vushtrrisë, Rizvan Jetullahu.

“Disa individ që nuk kanë menduar shumë na i kanë marrë të gjithë topat e lojës dhe stërvitjes. I kemi pasur 18 topa, edhe katër të lojës. E kanë thyer dritaren e ekonomit, dhe i kanë marrë”, deklaroi Jetullahu për GazetaOlle.com.

Ai shpresoj që këta individ do t’i kthejnë për të mirën e klubit.

Rasti është lajmëruar në policia, e cila ka nisur hetimet. /Olle