Vushtrria synon ta “pushtojë” Therandën

Theranda do të jetë mikpritëse e derbit të Ligës së Parë që luhet të dielën, ndërmjet Ballkanit dhe Vushtrrisë.

Dy skuadrat që po e kërkojnë Superligën, do të përballen mes veti.

Ballkani do të jetë vendas ndaj Vushtrrisë mysafirë, që ndodhet në vendin e tretë, një pozitë më poshtë se kundërshtari i së dielës.

vushtrria2

Tifozët vushtrrias kanë paralajmëruar që në Suharekë do të udhëtojnë me pesë autobusë, duke ju bërë thirrje të gjithëve për mobilizim, shkruan “GazetaOlle.com”.

E diela pritet të jetë festë në Therandë (ish-Suharekë).

vushtrria Vushtrria2 Vushtrria1 vushtrriaa