Vushtrria rinovon me Amir Prishtinën

Vushtrria vazhdon të punojë për sezonin e ri, ku do të garojë në Ligën e Parë.

Vushtrriasit kanë rinovuar kontratën me Amir Prishtinën, përcjellë Gazeta Olle.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Vushtrrisë.

“Ka vazhduar marreveshja edhe per vitin e ardhshem ne mes te FC Vushtrria dhe lojtarit Amir Prishtina.

Klubi jone falenderon Prishtinen per gadishmerine dhe vullnetin qe te jet pjese e jona ku klubi jone ka synim Superligen dhe se nje rruge e tille nuk behet pa lojtar cilesor”, njofton klubi bardhekaltër. /Gazeta Olle/