Vllaznia dhe Shkëndija mësojnë kundërshtaret në UEFA (Foto)

Skuadra e Vllaznisë dhe Shkëndijës së Tetovës U21 kanë mësuar kundërshtarët për UEFA Youth League

Klubi nga Shqipëria do të takohet me Zimbru Chisinau, kurse ajo nga Maqedonia, Shkëndija kundër Nitrat.

Nëse klubet shqiptare kalojnë këtë fazë, mund të takohen me këto klube, shkruan IndeksOnline.

Vllaznia me fituesin e ndeshjes UCD – Molde, kurse Shkëndija e fituesin e ndeshjes Liepaja – Shakhtoyr Soligorsk.

Ndeshjet e raundit të parë do të zhvillohen më 27 shtator dhe 28 tetor.