Vlera dhe Genta, këto janë prezantueset e vetme të sportit në ekranet kosovare (FOTO)

Vite më parë femrat në Kosovë nuk kishin shumë ‘haber’ për sportin, raporton Gazetaolle.com.

Ky trend ka ndryshuar dukshëm në vitet e fundit.

Në skenë kanë dal disa gazetare e prezantuese të sportit.

Në televizionet kosovare, tashmë kemi dy prezantuese të sportit të cilat po i japin hijeshi ekraneve televizive.

Vlera Jusufi çdo të diel na njofton me më të rejat e sportit në Supersport Kosova derisa Genta Cana është prezantuese në Klan Kosova. /Olle

Image may contain: 1 person  Image may contain: 2 people, people smiling Image may contain: 1 person  Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing Image may contain: 6 people, people smiling Image may contain: 3 people