Vitesse befason Milot Rashicën (FOTO)

Milot Rashica ka festë sot. Ai feston ditëlindjen e 21-të.

Mesfushori anësor i Kosovës dhe Vitesses është njëri prej lojtarëve më të mirë të dalë nga futbolli i Kosovës.

Klubi i tij Vitesse, përmes rrjetit social Twitter, i ka uruar ditëlindjen Rashicën.

milotiii

Lojtari ka marrë edhe urime tjera. Kjo është ditëlindja e dytë që e feston si lojtar i Vitesses, me të cilën vazhdoi kontratën ditë më parë.