Vihet gurëthemeli i Palestrës Sportive në Zahaq të Pejës (FOTO)

Peja do të bëhet edhe me një Palestër të Sportit.

Është fshati Zahaq, në të cilin është vënë gurëthemeli i ndërtimit të Palestrës.

Lajmi është dhënë nga Ibër Alaj, drejtor i Depertamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport.

“Sot u vu gurthemeli i Ndertimit të Palestres Sportive në Zahaq te Pejesë ,Në mbeshtetje te MKRS-së dhe Komunes Se Pejese,filloi ekzekutimi i projektit me standarde per zhvillimin e aktiviteve sportive kombetare dhe nderkombetare për Klubet sportive,Urime sportisteve !!…”, ka shkruar Alaj në Facebook, raporton Gazeta Olle.

zahaqi zahaqi2 zahaqi3