VIDEO/ Pamje nga rrahja e përgjakshme dje mes tifozëve të Crvena Zvezdës

Tifozët e Cervena Zvezdës së Beogradit janë rrahur dje mes veti.

Në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Copenhagen, Delije në tribunën veriore janë përleshur mes veti, shkruan GazetaOlle.

Sipas asaj që raportohet në mediat serben, rrahja ishte brutale dhe e përgjakshme ku kishte të lënduar prej të cilëve disa kanë marrë ndihmën e mjekëve të Ndihmës së Shpejtë.

Në këtë rrahje e nevojshme ishte edhe intervenimi i policisë speciale serbe.