Verrati pranë Juventusit

Skuadra e Juventusit është afër transferimit të yllit të Paris Saint Germain bëjnë të ditur mediat franceze përcjell GazetaOlle.com

Verrati nuk është fare i kënaqur me klubin dhe dëshiron largimin.
Këtë thuhet se e ka shfrytëzuar kampioni i Italisë ku gjatë afatit kalimtarë të verës do të nënshkruan me Verratin