Valon Berisha pritet të huazohet te RB Salzburg

Eksperianca e Valon Berishës te skuadra e Lazios nuk ka shkuar siç është më së miri.

Mesfushori kosovar gjatë pothuajse gjithë kohës sa u transferua te Lazio ka qendruar i lenduar, dhe ka zhvilluar vetëm 14 ndeshje, shkruan GazetaOlle.com.

Por tashmë Berisha siç raporton “Il Tempo”, është gati të kthehet tek skuadra RB Salzburg për një vit në form huazimi.

Berisha mendon largimin nga Lazio pas vetëm një sezoni

Tashmë kapitenit të Kosovës i duhet vetëm leja e klubit të Lazio-s, për huazim një vjeçar.

/GazetaOLLE