Valon Berisha në formacionin e javës

E pritshme. Valon Berisha përbënë 11-shën më të mirë të javës nga “One Football”.
Formacioni vlen për ndeshjet kualifikuese të zhvilluara të dielën, të hënën dhe të martën.
Mesfushori i Kosovës realizoi dy gola ndaj Anglisë, në humbjen 5:3, raporton Gazeta Olle.
Berisha përbënë formacionin e javës me yjet si Ronaldo, Sancho, Alcacer, De Jong, De Bruyne, etj.