United shokon Juven, ja rezultatet e mbrëmjes në Champions

Manchester United ka fituar me përmbysje ndaj Juventusit 2:1 në Torino.

Më poshtë i keni rezultatet komplete dhe golashënuesit e mbrëmjes në Champions.

REZULTATET

Benfika-Ajaks 1-1

(Zhonas 29′ / Tadiç 61′)

Lion-Hofenheim 2-1

(Fekir 20′, Ndombele 28′ / Kramariç 65′)

Plzen-Real Madrid 0-5

(Benzema 21′,37′ Kasemiro 23′, Bejl 40′, Kros 67′)

Bajern Mynih-AEK 2-0

(Levandovski 30′, 71′)

Mançester Siti-Shaktjor Donjetsk 5-0

(Silva 13′, Zhezus pen. 24′, pen. 71′, Sterling 49′, Mahrez 84′)

Juventus-Mançester Junajtid 1-2

(Ronaldo 65′ / Mata 84′, Aleks Sandro aut. 90′)