Ujah e lë Kolnin dhe dhinë e tij

Anthony Ujah, sulmues i Kolnit në Bundesligën gjermane ka shënuar këtë sezon 10 gola. Në çdo gol të shënuar, lojtari e kishte bërë traditë që të festonte duke tërhequr brirët e dhisë, ë është dhe simboli i Kolnit.

Mësohet se Ujah ka zgjedhur të transferohet tek Werder Bremen në sezonin e ri, duke u larguar nga Koln ku luajti për vite.