Uells-Sllovaki, a e keni pritur këtë rezultat?

Uellsi e ka mposhtur Sllovakinë 2:1, duke e bërë një hap të madh në objektivin për kalimin e grupit.

Uellsianët fituan falë golave të Gareth Bale dhe Hal Robson-Kanu, ndërsa për sllovakët shënoi Ondrej Duda.

Dy skuadrat tjera të këtij grupi janë Anglia dhe Rusia, të cilat takohen sonte në ora 21:00. /Olle

http://www.dailymotion.com/video/x4fucyz_gareth-bale-goal-hd-wales-vs-slovakia-1-0_sport

http://www.dailymotion.com/video/x3ni091_ondrej-duda-goal-hd-wales-1-1-slovakia-11-06-2016_sport

http://www.dailymotion.com/video/x2nglon_hal-robson-kanu-goal-wales-vs-slovakia-1-1-euro-2016_sport