UEFA shpërblen Ferronikelin dhe Prishtinën

UEFA ka ndarë 420 mijë euro për Ferronikelin e Prishtinën

Kampioni i Kosovës, Ferronikeli, dhe fituesja e Kupës, Prishtina, nuk morën licencën nga UEFA për pjesëmarrje në garat everpërkatësisht në raundet eliminatore të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës,

Skuadrat nuk plotësuan kriteret bazë për ta fituar të drejtën e daljes në Evropë, pas pranimit të FFK-së në UEFA dhe FIFA gjatë muajit maj.

Megjithatë, të dy klubet përfituan nga UEFA, madje shumë për rrethanat në të cilat ndodhet futbolli në vend.

UEFA ka ndarë 420 mijë euro për Ferronikelin e Prishtinën shkruan Koha Ditore.