UEFA shpall formacionin e vitit (FOTO)

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë për vitin 2018 të votuar nga tifozë në mbarë botën.

Në formacion bëjnë pjesë 6 lojtarë të La Ligas, 3 nga Premierliga dhe me nga një Serie A e Ligue 1.

Befasisht, në 11-she nuk janë Mohamed Salah, Neymar e Harry Kane.