Tabela e Ligës së Parë, lajm i madh nga zona e barazhit

Dy skuadrat e para të Ligës së Parë tashmë dihen, por edhe ekipet e barazhit kanë nisur të distancohen.

Vllaznia dhe Dukagjini me shumë gjasë do të jenë skuadrat që do të ballafaqohen me dy ekipet e Superligës, për të zënë një vend në elitë, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Vllaznia ka 51 pikë në vendin e tretë, Dukagjini ka 48 në të katërtin, ndërsa më pas renditen 2 Korriku (43), Fushë Kosova (42), Vushtrria (42) e me radhë.

Më poshtë e keni renditjen e Ligës së Parë pas ndeshjeve të zhvilluara sot në kuadër të xhiros së 28.

1