Torcida tallet me Plisat: E presim Prishtinën e ndotur

Në fundjavë zhvillohet klasikja e basketbollit kosovar mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës.

Torcida mezi po e pret këtë ballafaqim, përcjellë Gazeta Olle.

Para ndeshjes, mitrovicasit janë tallur keq me prishtinasit.

Ata kanë shkruar në faqen zyrtare se e presin “Prishtinën e ndotur”.

Tutje në paralajmërim thuhet se të gjithë mitrovicasit duhet të jenë në palestër, për ta bërë “akoma më të zezë” ecurinë e Prishtinës.

Më poshtë e keni njoftimin provokues. /Gazeta Olle/

27073176_823092281232165_3557304315003572564_n