Tronditet David Beckham! Nuk mund ta besoni arsyen…

David Beckham është i  befasuar nga Arsenali, që shiti Alexis Sanchez te Manchester United. Legjenda e United është i gëzuar që sulmuesi i Kilit shkroi një marrëveshje për 4.5 vite me ekipin e Jose Mourinhos.

Kapiteni i pensionuar i Anglisë beson se ylli kilian do të jetë një goditje e madhe nën menaxhimin e Jose Mourinhos.

 Beckham is overjoyed that United were able to secure the deal

Duke folur në fillimin e ekipit të tij të ri Miami MLS, veterani i United tha: “Unë ende nuk mund të besoj se kjo ka ndodhur, të jetë i sinqertë. “Kur ai ka qenë pjesë e një klubi aq të madh sa Arsenali dhe pastaj të lëviz drejt një klubi tjetër të madh, është e habitshme ta shohësh.

“Ne të gjithë i urojmë atij fat, unë jam një tifoz i Manchester United, kështu që unë jam i ngazëllyer që e kemi një lojtar të tillë që ka veshur fanellën e Manchester United, kështu që është kohë emocionuese për ne”.

Sanchez fitoi çmimin “Lojtari i Ndeshjes” në debutimin e tij tek United.

 Sanchez won the Man of the Match award on his United debut

29-vjeçari nënshkroi një kontratë 4.5 vjeçare në një marrëveshje që do ta shohë atë të fitojë  500.000 në javë.

Ka pasur mendime të përziera në lidhje me kalimin e kilianit, por Beckham është i sigurt se ai do të jetë një hit në ‘Old Trafford’.

“Po flasim për Jose Mourinhon, ai është një nga menaxherët më të mirë në lojë”.

 Beckham is certain that Mourinho is the right manager for United

Beckham është i sigurt se Mourinho është menaxher i duhur për Unitedin. “Manchester United ka patur sukses gjatë 25 viteve të fundit, sepse kemi pasur stabilitet në klubin tonë”.

“Sir Alex Ferguson – koha që ai ishte menaxher i ekipit – kjo është arsyeja pse ne ishim të suksesshëm, sepse kemi pasur stabilitet në klub dhe kjo është ajo që na nevojitet”.

“Të gjithë do të kenë mendimin e tyre për [Mourinho] si një individ. Por a është ai personi i duhur për të udhëhequr Manchester Unitedin? Po, natyrisht që ai është”. /Gazeta Olle/

 Beckham also wore number seven for the Reds