Tri nga katër skuadrat shqiptare në Maqedoninë Veriore fillojnë me fitore edicionin e ri

Ka nisur edicioni i ri në elitën e futbollit maqedonë.

Në këtë edicion nga 10 skuadra, katër do të jenë klube shqiptare, shkruan GazetaOlle.

Befasia e javës së parë është tek Shkëndija e cila si kampione ka humbur në udhëtim ndeshjen e parë, 1-0, nga Akademija Panved.

Kurse fitore sot kanë shënuar, Shkupi, Renova dhe Struga.