Trepça – Bashkimi: Mbyllet krye ndeshja e kësaj xhiro me këtë rezultat

Ka përfunduar ndeshja e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në basketboll, Trepça – Bashkimi.

Fitore në këtë takim ka arritur skuadra mysafire nga Prizreni, shkruan Gazeta Olle.

Rezultati final i këtij takimi ishte 85:74.

Më të dalluarit te skuadra fituese e Bashkimit ishin, Mala me 22 pikë dhe Bridgeman me 18 sosh.

Kurse te Trepça u dalluan, Hanes me 28 pikë dhe Boyce me 19 pikë në 34 minuta lojë./GazetaOlle