Trepça ’89-Feronikeli, rastet e dyshimta dhe deklaratat pas ndeshjes (VIDEO)

Kryendeshja e javës së 14-të në ‘Vala’ Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Trepçës ’89 dhe Feronikeli, është mbyllur me rezultatin më të padëshiruar në futboll, 0:0.

Në përballjen e luajtur të mërkurën në ‘Riza Lushta’ në praninë e rreth 1 mijë shikuesve, u pa një lojë e tensionuar sidomos në fund të pjesës së parë, ku vendasit u ankuan për dy penallti të cilat nuk u vlerësuan të tilla nga gjyqtarët e ndeshjes.

Tribuna Channel sjellë kronikën e plotë në videon e mëposhtme.