Trepça ’89 bënë dy goditjet e para, transferon Rusin e Gjilanit dhe Qerkinin e Ferizajt

Është zgjuar Trepça ’89. Kampionët e vitit 2017, kanë nisur verën e përforcimeve.

Dy ardhjet e para të mitrovicasëve janë: Gëzim Rusi I Gjilanit dhe mbrojtësi I majtë I Ferizajt, Dardan Qerkini.

Gazeta Olle mëson se drejtuesit e klubit kanë nënshkruar kontratat me futbollistët dhe të dy do të veshin fanellën e 89-shit në edicionin e ri.

89-shi deri më tani më shumë ishte lajm për largimet se sa për ardhjet që kishte bërë.

gzim rusi

Dardan-Cerkini-696x694