Tre medalje nga Xhudo, mësohet renditja e Kosovës në Lojërat Evropiane

Kosova i ka mbullur garat në Lojërat e dyta Evropiane “Minsk 2019”, të cilat po mbahen në kryeqytetin e Bjellorusisë.

Në këto gara Kosova ka arritur t’i fitoi tri medalje.

Majlinda Kelmendi ishte e artë në këtë garë kurse edhe Gjakova e Kuka arritën të fitonin medalje, shkruan GazetaOlle.com.

Me tri medalje të fituara, një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë, Kosova u rendit e 34-ta nga 50 shtete për nga numri i medaljeve të fituara në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Fotografia e Kosovo National Olympic Committee