Transfermarkt: Kjo është vlera e Superligës dhe skuadra më e shtrenjtë

Portali i specializuar për transferimin e lojtarëve Transfermarkt.com’ dhe vlerave të klubeve, për herë të parë këtë vit, ka vlerësuar 12 skuadrat e Superligës.

Edhe pse ka gabime të mëdha tek të dhënat, ky portal e ka vlerësuar Superligën me 10, 5 milionë euro.

Prishtina ka skuadrën më të vlefshme me 1.85 milion euro, e përcjellë nga Trepca ’89 me 250 mijë më pak.

trepca 89 prishtina shpetim idrizi

Pas tyre vjen Feronikeli dhe Drita, shkruan GazetaOlle.com.

Në vendin e pestë gjendet çuditërisht Ferizaj, por që në listë ka emra të lojtarëve të ‘pensionuar’ si Genc Hyseni e Mensur Idrizi.

Më poshtë  e gjeni renditjen e plot. /Gazeta Olle/

vleraaa12