Trajneri më i suksesshëm në Kosovë, ka diçka për Granit Xhakën (FOTO)

‘Timonieri’ më i suksesshëm në Kosovë, Afrim Tovërlani, e ka uruar mesfushorin nga Kosova, Granit Xhaka, për kalimin në skuadrën e madhe angleze Arsenal.

Trajneri i Feronikelit përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ e të shoqëruar me një foto të tij me Xhakë, ka shkruar: Shume urime dhe suksese i nderuari Granit Xhaka me skuadrën e re Arsenal”.

Xhaka në edicionet e fundit ka shkëlqyer me Borussia dhe Përfaqësuesen e Zvicrës.

 

tt