Trajneri i njohur që është veteran i UÇK-së ua uron 28 nëntorin

Trajneri i njohur Agron Selmani u ka uruar të gjithëve 28 nëntorin. 

Përmes një publikimi në facebook trajneri Selmani teksa ka uruar gjithë shqiptarët për festën e 28 nëntorit ka zbuluar edhe një pjesë të rëndësishme të jetës dhe veprës së tij.

Ai ka qenë pjesë e UCK-së në luftë, ndërsa së bashku me të në luftë kanë qenë edhe vëllezërit e tij.

Selmani rrjedhë nga një familje patriotike që ka dhënë shumë për Kosovën.

selmani 56

“….28 Nentori Dita e Flamurit Kombetar, urime nga familja Selmani

{ Ne Foto: Ylberi – Veteran dhe Invalid i luftës,

Burimi – Veteran Luftëtar dhe

Agroni- Pjestar Veteran të UCK-së.

….Nipat e Haki Petrovcit-Ballistit (ne foto) dhe tre nga pese djemtë dhe tri vajzat e Abdullah Selmanit -Dulles } “, ka shkruar Selmani.