Top tri ndeshjet që veqohen këtë fundjavë

Fundjava vjen me tre derbi që veqohen më shumë se sa takimet tjera.

E shtuna sjell derbin torinez, Juventus – Torino, që luhet nga ora 20:45, shkruan Gazeta Olle.

Në Serie A, e diela sjell kryendeshjen e javës, mes Milanit dhe Romës që niscnga ora 20:45.

Të njëjtën ditë, por në Angli, Arsenali luan ndaj Mancheshester United, sfidë që zhvillohet nga ora 17:00.