Top-futbollistët që mund të mungojnë në Kampionatin Botëror

Më poshtë është lista e kombëtareve me yjet që provizorisht priten ti mungojnë atyre.

Më pak se dy muaj na ndajnë nga fillimi i eventit më të madh futbollistik.

Brazilit, Argjentinës, Gjermanisë, Anglisë dhe Portugalisë priten të jenë të copëtuara pasi me shumë mundësi nuk do të kenë disa nga yjet që i udhëhoqën në eventet e tjera të mëparshme.

Më poshtë është lista e kombëtareve me yjet që provizorisht priten ti mungojnë atyre:

Brazil: Neymar, David Luiz, Danilo

Gjermania: Manuel Neuer, Mario Gotze, Marco Reus

Argjentina: Paulo Dybala, Javier Pastore, Mauro Icardi

Anglia: Gary Cahill, Daniel Sturridge