Tifozi i veçantë i Uellsit, të cilit stadium Fadil Vokrri do t’ia plotësojë ëndrrën

Tim Johnson është tifozi që do të plotësojë ëndrrën e tij, duke parë një ndeshje futbolli në Kosovë.

Vendi ynë është bërë i 55-ti në Evropë që Johnson do të shoh një ndeshje futbolli.

Ai është tifoz i Barry Toën United dhe Uellsit, ndërsa sonte do të përkrahë TNS-n në ndeshjen me Feronikelin.

“Çfarë arritje për Timin”, shkruan faqja zyrtare e TNS-s, e cila ka intervistuar tifozin, raporton Gazeta Olle.

Johnson u shpreh i lumtur për këtë arritje, derisa shpreson në fitoren e TNS-s.

Meet Tim Johnson, Barry Town United and Welsh football fan, who tonight will tick his 55th (and final) UEFA nation, when he watches a game in Kosovo. What a fantastic achievement, Tim. We chatted with him this morning at the stadium, ahead of the game between KF Feronikeli and TNS FC.

Gepostet von The New Saints of Oswestry Town FC am Dienstag, 16. Juli 2019