Tifozët e zjarrtë të Vëllaznimit e marrin lajmin e vitit

Pas injorimit të vazhdueshëm të institucioneve shtetërore ndaj stadiumit të klubit simbol të futbollit kosovar, më në fund ka filluar të lëvizë diçka.

Në Stadiumin e Qytetit në Gjakovë ka filluar vendosja e karrigeve, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Nuk dihet ende nëse ka filluar investimi i planifikuar nga MKRS dhe FFK.

Mirëpo, pamjet janë premtuese.

Vëllaznimi në fundjavë e luan ndeshjen e sezonit ndaj Gjilanit. /Gazeta Olle/

32545754_233891604030957_3395282238600904704_n