‘Tifozat Kuq e Zi’ me apel për të gjithë shqiptarët pas situatës aktuale me koronavirus

Pandemia koronavirus ka bërë kaos në gjithë botën, duke prekur mijëra persona.

Nga ky virus deri më tani në Kosovë janë prekur 61 persona, kurse 123 të tjerë në Shqipëri, shkruan Gazeta Olle.

Grupi i tifozëve “Tifozat Kuq e Zi” u kanë bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi.

Ky është postimi i plotë i tyre:

Të dashur tifoza,

Tifozat Kuq e Zi do të nisin publikimin e disa prej thirrjeve tona në stadium, duke i modifikuar ato me situatën aktuale me virusin COVID19.

Le të shërbejnë këto thirrje edhe si sensibilizim shtesë i të gjithë neve duke qëndruar në shtëpitë tona, dhe respektuar thirrjet e autoriteteve.

Bonu shqiptar i mirë #rrinshpi

Të dashur tifoza, Tifozat Kuq e Zi do të nisin publikimin e disa prej thirrjeve tona në stadium, duke i modifikuar ato…

Gepostet von Tifozat Kuq e Zi am Dienstag, 24. März 2020